24.08.2017.
Zamienią garnitury i szpilki na buty do biegania Drukuj Poleć znajomemu
Krakow Business Run 2017
Krakow Business Run 2017
Krakow Business Run 2017
Krakow Business Run 2017
We wrześniu już po raz szósty wystartuje Kraków Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. W tym roku aż 5300 zawodników pobiegnie, by pomóc między innymi Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi oraz zintegrować krakowskie środowisko biznesowe. W biegu jak co roku wystartują pracownicy wszystkich szczebli krakowskich firm, a także ich prezesi, dyrektorowie, managerowie. Na jeden dzień zamienią garnitury na ubrania sportowe i buty do biegania.

 

 

 

Magdalena Nowicka

Wszyscy wystartują na równych zasadach, ponieważ w tym biegu nie liczy się firmowa hierarchia, ale dobra zabawa i chęć pomocy potrzebującym.

Powiedzenie, że „warto pomagać” często brzmi jak pusty slogan, wielokrotnie powtarzany bez zastanowienia. A prawda jest taka, że jest to obowiązek, który spoczywa na wszystkich, zwłaszcza tych, którzy mogą więcej – mówi Piotr Chudy, Prezes Zarządu BMW Dobrzański.

                      http://krakowbusinessrun.pl/

Impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem – w tym roku lista startowa została zapełniona w zaledwie 4 minuty 50 sekund. Według Jacka Drabika, Country Managera Motorola Solutions Polska, źródłem tak dużej popularności biegu jest jego charakter – To wydarzenie łączy ważne dla pracowników współzawodnictwo, pokonywanie słabości i osiąganie celów osobistych z możliwością zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Dochód z biegu zostanie jak co roku przekazany na pomoc osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi. Cieszymy się, że przez udział w Kraków Business Run możemy przyczynić się do zmiany czyjegoś życia na lepsze, dać dobry przykład innym i pokazać, że warto pomagać – mówi Marta Waligórska, Talent Acquisition Manager z firmy EPAM. Jak zgodnie dodają Adrian Marciszewski i Sylwia Miszke z firmy QVC – Ta inicjatywa integruje ludzi pasji i dobrą zabawę z pomaganiem potrzebującym.

Pomóc mogą także ci, którzy nie pobiegną. W ramach akcji „Pomagam Bardziej” (http://krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy), drużyny zbierają pieniądze i walczą o „Żółtą Koszulkę Lidera” zaprojektowaną w tym roku przez Łukasza Jemioła. Wpłaty może dokonać każdy bez względu na udział w biegu.

Pomaganie innym, poza satysfakcją z czynienia dobra, świetnie integruje ludzi wokół wspaniałych idei – mówi Janusz Roczniak, Prezes Osiedla Botanika. Energia, jaką emanuje ten projekt, udziela się innym, dlatego warto dołożyć do niego swoją cegiełkę – dodaje.

Oprócz wartości CSR-owych impreza jest też okazją do integracji krakowskich firm. Takiego zdania jest Jean-François de Ruette – Director of Income & Tax Operations and Client Services w firmie Euroclear, według którego: Kraków Business Run jest żywym świadectwem współpracy i partnerstwa między krakowskimi korporacjami. Jesteśmy dumni z faktu, że udało nam się zbudować wspólną platformę, która zmienia życie wielu ludzi.

To także przepis na efektywny team building i integrację pracowników. Impreza propaguje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, ale również współpracę grupową opartą na zaufaniu i wspólnym dążeniu do celu. Sport to najlepszy sposób na wzmacnianie przyjacielskich relacji wśród pracowników – mówi Tomasz Kroll, Region Manager w GLS Poland.

W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział 5000 tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać ponad 350 tysięcy złotych dla potrzebujących. Dla firmy UBS udział w biegu to już mała tradycja. Już 6 rok z rzędu biegniemy, by inni mogli chodzić. Wspólnie z pracownikami innych firm staramy się odmienić życie osób po amputacji kończyn – mówi Anna Gliwińska-Pasela, Dyrektor Finansowy w UBS. Impreza przyciąga jednak także nowe organizacje. Mateusz Zguda CEO firmy KISS digital tak uzasadnia przyłączenie się firmy do biegu – Wspieramy Kraków Business Run, ponieważ ma jasno określony szlachetny cel, a działania pomocowe fundacji są transparentne i oparte na jasnych zasadach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside