POLSKIE Maratony.PL  
23.04.2021.
3. Bieg Sądeczan dla wszechstronnych! Nagrody finansowe w open i kategoriach! Drukuj Poleć znajomemu
3. Biegu Sądeczan
3. Biegu Sądeczan
Tego lata znów biegamy w Starym Sączu. Ponownie w ramach święta lokalnej społeczności - Zjazdu Sądeczan. Przygotowaliśmy szereg nowości - najważniejsze to zmiana terminu, dystansu oraz formuły rywalizacji. 

 

 

 

Grzegorz Rogowski

Biuro Prasowe

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich / Fundacja "Festiwal Biegów"

 

Zapisy już trwają!  3. Bieg Sądeczan wystartuje 12 czerwca. Wcześniej biegaliśmy w sierpniu. Zmiana terminu podyktowana jest podwyższeniem komfortu uczestników, dotyczącego choćby spodziewanej temperatury powietrza, a także bezpośrednio formułą rywalizacji. 

Bieg Sądeczan w swojej trzeciej edycji to tak naprawdę trzy biegi w jednym. Pobiegniemy trzykrotnie - na 5, 6 i 10 km , co w sumie złoży się na dystans półmaratonu. Pierwsza, najkrótsza seria rozpocznie się o godz. 9:30, kolejne o 13:00 i 16:00. Limity na pokonanie poszczególnych dystansów to 35', 50' oraz 1h30'. 

Zwyciężą Ci, którzy uzyskają najlepszy łączny czas we wszystkich trzech startach. Biegacze, którzy nie ukończą poszczególnych serii odpadną z rywalizacji w biegu głównym, ale będą mogli podejść do kolejnego startu i walczyć o medal uczestnika imprezy. 

3. Biegu Sądeczan
3. Biegu Sądeczan
3. Biegu Sądeczan
3. Biegu Sądeczan

Pobiegniemy po 5-kilometrowej pętli (trasa bez atestu), wytyczonej na terenach przyległych do Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Bezpośrednio przy ośrodku zlokalizowana będzie strefa startu/mety. Nawierzchnia urozmaicona, z kostką, asfaltem i trawą. Profil trasy jest łagodny, z minimalnym przewyższeniem. Niebawem opublikujemy szczegółową mapę trasy.

Rywalizować będziemy w kategoriach open kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (18-29, 30-39, 40-49, 50+ lat) oraz kategorii specjalnej: Najlepszy Biegacz z Małopolski. Zapewniamy elektroniczny pomiar czasu. 

Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. W kategoriach open nagrodzimy 10 najlepszych biegaczy, a zwycięzcy wyjadą ze Starego Sącza z czekami na 1000 zł. W kategoriach wiekowych uhonorujemy po pięcioro najlepszych biegaczy - zwycięzcy otrzymają po 500 zł. Do biegaczy trafią także nagrody rzeczowe. Pula nagród imprezy to 25 000 zł.

Do 3. Biegu Sądeczan zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie (weryfikacja w dniu startu). Wpisowe to tylko 10 zł!. Dla uczestników imprezy mamy pamiątkowe medale - aby zdobyć krążek należy ukończyć wszystkie 3 serie. 

 

Zapisy do biegu już trwają. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie przez Internet, do 10 czerwca do godz. 9:00 włącznie. Opłatę startową należy wnosić przelewem. Liczba numerów startowych dostępnych w dniu startu w Biurze Zawodów ograniczona do 50 - kto pierwszy ten lepszy.   

3. Bieg Sądeczan w ostatniej serii - 10 km - zaliczany będzie do klasyfikacji Grand Prix Małopolski w sezonie 2016.  

3. Bieg Sądeczan wpisuje się ponownie w program Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych - Sądecczyzny. Wydarzenie powołało do życia w w 2013 roku Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, a w tym roku odbędzie się jego trzecia edycja. Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie dla lokalnej społeczności, lokalne święto, gromadzące całe familie od lat osiadłe na Sądecczyźnie i rozrzucone po całym świecie, przybywające w rodzinne strony z tej okazji. Zjazd jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i tożsamości, ale też troski o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej. Także w obszarze sportu, dlatego do uczestnictwa w 3. Biegu Sądeczan najmocniej zachęcamy mieszkańców regionu. 

Zapraszamy!

Fundacja "Festiwal Biegów”

  

3. Bieg Sądeczan – 12 czerwca w Starym Sączu:

Regulamin: http://www.festiwalbiegowy.pl/biegi-w-polsce/3-bieg-sadeczan#.VvzYThKLSfc

Strona internetowa Grand Prix Małopolski: http://www.festiwalbiegowy.pl/grand-prix-malopolski

 

Więcej informacji:

Grzegorz Rogowski

Fundacja Festiwal Biegów

Biuro Prasowe

tel. 22-583-11-55 / 888 997 645

e-mail: g.rogowski@isw.org.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside