POLSKIE Maratony.PL  
20.01.2021.
Maraton Podhalański, 2. edycja Drukuj Poleć znajomemu
Maraton Podhalański
Maraton Podhalański
Od połowy grudnia trwają zapisy na II edycję Maratonu Podhalańskiego! Organizatorzy potwierdzają, że atrakcyjna trasa zostanie podtrzymana, zmianie natomiast uległ termin zawodów na 15.05 br.

 

 

 

 

Krzysztof, Maraton Podhalański 

 

Maraton Podhalański
Maraton Podhalański
Maraton Podhalański
Maraton Podhalański
Maraton Podhalański
Maraton Podhalański

Co więcej, poszerzy ona swoją formułę. Nowością jest wachlarz konkurencji rozgrywanych w trakcie podhalańskiego święta biegania.

Pierwsza edycja Maratonu Podhalańskiego odbyła się 26 lipca 2015. Wystartowało w niej w sumie 220 osób a impreza została okrzyknięta wielkim sukcesem organizatorskim. Zawodnicy podkreślali wyjątkowy charakter trasy i niezwykłą atmosferę w trakcie zawodów. Jedynym mankamentem był wakacyjny termin zawodów. Szczyt ruchu turystycznego utrudniał organizatorom przeprowadzenie samych zawodów. Pośrednio korzystali natomiast na tym sami zawodnicy, którzy przy pełnych ulicach zakopanego mieli zapewniony gorący doping.

- II edycja odbędzie się 15 maja 2016 roku. Jesteśmy przekonani, że nowy termin Maratonu Podhalańskiego będzie o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy dla biegaczy. Późna wiosna to jeden z najpiękniejszych okresów na Podhalu, a przejściowy okres turystyczny zapewni zawodnikom większą swobodę zarówno w poruszaniu się po regionie jak i w wyborze odpowiedniego noclegu – opowiada kierownik biura zawodów - Wojciech Stolarczyk.

Niefortunnie dla tej szybko rozwijającej się imprezy w ten sam weekend wystartuje Cracovia Marathon, który również dokonał pewnych zmian w kalendarzu w stosunku do poprzednich edycji.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że większość zawodników wybierze jednak krakowski maraton. Jednak liczymy na biegaczy stroniących od masowych imprez, ceniących za to wyjątkowy klimat i niebanalną trasę. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy o stosunkowo małych limitach startowych, nastawiając się na wysoką jakość organizacyjną samej imprezy. – kontynuuje Wojciech Stolarczyk.

Przypomnijmy, że na każdy z trzech biegów organizowanych w ramach Maratonu Podhalańskiego obowiązuje limit 300 zawodników.

Maraton Podhalański
Maraton Podhalański

Osoby dla których dystans maratoński to nadal duże wyzwanie, mają teraz do wyboru dwie krótsze trasy. Dzień wcześniej tj. 14.05.2016 po ulicach miasta Nowy Targ odbędzie się bieg na 10 km o Puchar Rektora Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. W dniu maratonu zostanie natomiast rozegrany bieg na 21 km pod nazwą Półmaraton Podhalański. Jest to doskonała propozycja dla biegających rodzin z w różnym stopniu zaawansowania treningowego.

 http://maratonpodhalanski.pl/

Jak w pierwszej edycji organizatorzy stawiają na regionalny akcent zawodów. W pakiecie prócz kilku niespodzianek biegowych organizatorzy potwierdzają umieścić ocypek podhalański specjalnie wyrabiany z okazji regionalnego maratonu.

Przypomnijmy, że trasa Maratonu Podhalańskiego prowadzi z Nowego Targu do Zakopanego przez Ząb i Kościelisko, a zwycięzcami w 2015 roku zostali Michał Talaga - 2:56:27 oraz Emilia Zielińska - 3:25:39.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 1 gość
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside