POLSKIE Maratony.PL  
19.01.2021.
Men Expert Survival Race – ekstremalne wyzwanie dla biegaczy Drukuj Poleć znajomemu
Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race
Zasypiasz na stojąco podczas joggingu? Bieg w maratonie nudzi Ci się już po 3 km? Szukasz nowych wyzwań i zawodów, które zapewnią Ci skok adrenaliny?

 

 

 

 

 

 

Martyna Dziopak

 

Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race

Weź udział w Men Expert Survival Race – cyklu największych w Polsce miejskich biegów z przeszkodami odbywających się we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Motywacja, wsparcie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze, starcie z imponującymi przeszkodami, porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami oraz atmosfera pomocy i współpracy to wyróżniki i wartości Men Expert Survival Race.

W tegorocznej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy poziomy trudności tak, aby umożliwić start wszystkim, bez względu na predyspozycje psychofizyczne, a także by… ograniczyć niepotrzebne wymówki. Na początkujących survivalowców czeka trasa STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy mogą wybrać dystans WARRIOR liczący 6 km i 30 przeszkód. Największym śmiałkom polecany jest bieg MACHINE obejmujący aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Pisząc o przeszkodach nie mamy tu bynajmniej na myśli biegu przez płotki. Błoto, zasłona dymna, toczenie opon, kontenery z zimną wodą, powalone drzewo i drut kolczasty to tylko przykładowe utrudnienia czekające na miłośników ekstremalnego wysiłku.

 

Wrocław - 22.05.2016

Warszawa - 19.06.2016

Poznań - 18.09.2016

 www.survivalrace.pl

 

Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race

W tym roku survivalowe wyzwania będą miały miejsce: 22 maja we Wrocławiu, 19 czerwca w Warszawie oraz 18 września w Poznaniu. Dotychczas w biegach Survival Race wzięło udział 17 tys. osób. W tym roku organizatorzy licząc na kolejny rekord frekwencji, wprowadzili szereg nowości dla survivalowców oraz kibiców. Uczestnicy biegu zmierzą się m.in. z nowymi, hardore’owymi przeszkodami i darmowym skokiem na FlyBag. Z myślą o kibicach wydarzenie zostało poszerzone o całodniową formułę sport festiwalu z bezpłatnymi atrakcjami w czterech, specjalnych strefach. Men Expert Survival Race to również okazja, by pomagać - część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych zostanie kolejny rok z rzędu przekazana na rzecz Lenki Cholewy - podopiecznej fundacji Caritas.

 

Men Expert Survival Race
Men Expert Survival Race

Organizatorzy zagrzewają uczestników do regularnych ćwiczeń, rzucając im wyzwania treningowe przez cały rok. W lutym uruchomiony zostanie bezpłatny, 10-tygodniowy system treningowy online zarówno dla zapisanych biegaczy, ale i wszystkich zainteresowanych ruszeniem się z kanapy po leniwym zimowym odpoczynku. System uwzględnia dwa poziomy trudności obejmujące treningi 3 i 4 razy w tygodniu. W okresie poprzedzającym biegi, w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast w Polsce odbędą się również specjalne treningi ogólnorozwojowe prowadzone przez ekspertów Survival Race.

 

Podczas rejestracji dostępne są dwie możliwości do wyboru: bieg indywidualny oraz bieg drużynowy dostępny zarówno dla pracowników danej firmy, jak i paczki znajomych. Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race oraz rejestracji na bieg można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl lub pod adresem: info@survivalrace.pl.

 

5 powodów, dla których warto startować w biegach ekstremalnych

 

Biegi survivalowe stanowią atrakcyjną, gwarantującą zastrzyk adrenaliny alternatywę dla klasycznych imprez biegowych. Stąd, z roku na roku przybywa chętnych, którzy chcą zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i przeżyć ekstremalną przygodę. Dlaczego warto spróbować swoich sił w tego typu wydarzeniu? Oto 5 powodów.

 

1.      Gdzie kończy się bieg, a zaczyna przygoda

Wielu uczestników biegów survivalowych to osoby poszukujące przełamania rutyny i nowych, sportowych wyzwań - dla których klasyczny bieg i powtarzalne treningi to po prostu za mało. W porównaniu do tradycyjnych imprez biegowych, zawody ekstremalne wiążą się z dużo bardziej urozmaiconą trasą, ogromną zabawą i skokiem adrenaliny czekającym praktycznie na każdym kroku. Paintballowy ostrzał, czołganie się, strome podbiegi czy przedzieranie się przez błoto, to tylko niektóre z przeszkód, z którymi muszą zmierzyć się survivalowcy na trasie. Dodatkowym atutem jest klimatyczna sceneria i atmosfera takich imprez, zapewniająca biegaczom poczucie udziału w przeżyciu na miarę przygody.

 

2.      Jesteś zwycięzcą!

Dla większości uczestników biegów survivalowych nie liczy się wysokie miejsce w klasyfikacji czy nagrody. Największą wygraną jest tak naprawdę… ukończenie biegu i co się z tym wiąże, przełamanie swoich barier, słabości i udana walka z własnymi ograniczeniami. Nie tylko fizycznymi. – Zawody survivalowe nie należą do najłatwiejszych biegów. Wymagają od uczestników długofalowych, konsekwentnych przygotowań, wytrwałości oraz odporności psychicznej. Okazuje się, że nierzadko, problemem w pokonaniu trasy jest nie tyle brak sprawności fizycznej, ale lęk przed zaliczeniem danej przeszkody. Dlatego samo przekroczenie mety to ogromna satysfakcja i najlepsze zwieńczenie wielomiesięcznych treningów – mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race, cyklu największych w Polsce miejskich biegów z przeszkodami.

 

3.      Nie tylko dla biegaczy

Nie musisz być zapalonym biegaczem i mieć na swoim koncie zaliczonej korony maratonów, by startować w zawodach survivalowych. Kluczem do sukcesu w tego typu imprezach jest przede wszystkim ogólna sprawność. Wśród osób decydujących się na start można znaleźć osoby, dla których ćwiczenia ograniczały się dotąd do sporadycznego joggingu, miłośników crossfitu, ćwiczeń siłowych, a nawet żołnierzy przyzwyczajonych do ekstremalnego wysiłku. Wbrew pozorom, bardzo dużą część

uczestników stanowią kobiety, które nierzadko okazują się dużo bardziej wytrzymałe psychicznie od

mężczyzn. Z myślą o wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w biegu ekstremalnym, niezależnie od kondycji i doświadczenia, często dostępne są różne stopnie trudności tras. Uwzględniają one zarówno zróżnicowane długości dystansów, jak i liczbę przeszkód.

 

4.      Współpraca zamiast rywalizacji

W większości zawodów survivalowych można startować solo oraz w grupie. Na start grupowy decydują się przede wszystkim firmy, które wystawiają do biegu swoje drużyny korporacyjne. Często wspólny start pracowników w survivalu jest dla nich swego rodzaju sprawdzianem oraz okazją do rozwijania kompetencji przydatnych w codziennych, biznesowych obowiązkach, takich jak umiejętność pracy w grupie, zarządzania czasem, szybkiego podejmowania decyzji czy nastawienia na cel. Duch rywalizacji jest podczas biegów survivalowych przełamany współpracą również wśród biegaczy startujących indywidualnie – zawodnicy wspierają się wzajemnie przy pokonywaniu najcięższych przeszkód. - Nic nie łączy tak jak wspólny wysiłek. Dlatego udział w imprezie survivalowej bardzo często jest początkiem długoletnich znajomości – dodaje Marchlewski.

 

5.      Powrót do natury

Nieodłącznym aspektem biegów survivalowych jest błoto, adrenalina i ogromne zmęczenie. Dla osób, które na co dzień funkcjonują w sterylnych warunkach i wyciągają rano z szafy wyprasowane koszule czy buty na obcasach, takie „sponiewieranie się” podczas survivalu to doskonały sposób na reset. Swoisty powrót do naturalnych, pierwotnych instynktów towarzyszy wielu uczestnikom biegów ekstremalnych, dając im dodatkową motywację i jeszcze większą radość. Właśnie w takich warunkach uaktywnia się też instynkt przetrwania, wyzwalający w zawodnikach wspomnianą wcześniej chęć pomocy i poczucie wspólnoty.

 

Men Expert Survival Race to dynamicznie rozwijające się wydarzenie biegowe organizowane od 2014

roku w największych miastach w Polsce. W 2016 roku imprezy biegowe, poszerzone o nową, całodniową formułę „Sport Festiwalu” będą miały miejsce we Wrocławiu, w Warszawie oraz w Poznaniu. Survivalowcy, którzy zdecydują się na start, mogą wybrać jeden z trzech dystansów dostosowanych do ich możliwości: 3km, 6km i 12km. Ilość przeszkód na trasach to kolejno 15, 30 i 50. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz zapisów na biegi można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl bądź pod adresem info@survivalrace.pl.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 1 gość
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside