POLSKIE Maratony.PL  
19.01.2021.
W sobotę startuje wyjątkowy rajd komandosów przez Polskę! Drukuj Poleć znajomemu
 Triathlonem przez Polskę
Triathlonem przez Polskę
W sobotę, 1 sierpnia, na Helu startuje Ultratriathlon „Triathlonem przez Polskę”, czyli wyjątkowa inicjatywa żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych ku pamięci gen. broni W. Potasińskiego.

 

 

 

 

 Triathlonem przez Polskę
Triathlonem przez Polskę

Natomiast w czwartek (30 lipca) odbył się oficjalny trening, na którym żołnierz Formozy wraz z Bradem Nagelem (US Navy SEALs) sprawdzili swoje możliwości przed startem.

Komandosi z takich jednostek, jak FORMOZA, AGAT, JW KOMANDOSÓW, GROM, NIL oraz z amerykańskiego US Navy SEALs pokonają trasę z Helu na Rysy, a to wszystko w trakcie zaledwie 6 dni. W sobotę, 1 sierpnia, jeszcze przed startem, komandosi na Helu złożą kwiaty na grobie żołnierza AK. Następnie pokonają ok. 20 km wpław przez Zatokę Gdańską. Po dopłynięciu do Gdyni odbędzie się krótki briefing prasowy, po którym (o godz. 19:00) zawodnicy pojadą rowerami do Różyn (k. Pruszcza Gdańskiego). Na pierwszym etapie rowerowym będzie im towarzyszył Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki.

Od niedzieli (02.08) do środy (05.08) żołnierze zmierzą się z trasą kolarską zatrzymując się kolejno w Toruniu, Łodzi, Krakowie i Zakopanem (łącznie ok. 700 km). Ostatnim, czwartkowym (06.08) etapem Ultriathlonu będzie bieg na Rysy.

- Odliczamy już godziny do startu komandosów w Ultratriathlonie. Jestem przekonany, że żołnierze tak elitarnych jednostek specjalnych są odpowiednio przygotowani do tego, co będzie ich czekać w najbliższym tygodniu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Tri Tour. – Żołnierzy wspierać będziemy sprzętowo oraz logistycznie przez całą trasę. Dzięki startom w ramach imprez cyklu Enea Tri Tour, są bardzo dobrze przygotowani– dodaje.

- Oczywiście triathlon jest dużym wyzwaniem, ale głównie dlatego, że jest czymś nowym dla żołnierzy. W swojej codziennej pracy niejednokrotnie musimy udowadniać, że jesteśmy twardsi niż stal Tym razem nie będzie inaczej. Dodatkowo każdego z komandosów będzie mobilizował fakt, że cały trud będzie przekazywany dla uczczenia wspaniałego człowieka i żołnierza, jakim był gen. W. Potasiński – mówi Dariusz Terlecki, prezes KRS Formoza i pomysłodawca Ultratriathlonu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie:

http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

 

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia jaką dostarcza firma. Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np. „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 1 gość
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside