POLSKIE Maratony.PL  
20.01.2021.
„Granią Tatr” - długo oczekiwany bieg już w sierpniu! Drukuj Poleć znajomemu
Granią Tatr 2015
Granią Tatr 2015
Tylko 5 tygodni pozostało do drugiej edycji Flexistav Biegu Ultra „Granią Tatr”.

 

 

 

Monika Strojny

 

Granią Tatr 2015
Granią Tatr 2015

Zawody odbędą się 15 sierpnia, a bazą będzie Zakopane. W tym roku w odróżnieniu od 2013, wszyscy startują razem o godzinie 4.00 na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej. Trasa prowadzi bez zmian granią Grześ - Wołowiec - Jarząbczy - Starorobociański aż do Hali Ornak, dalej na Ciemniak, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch do Schroniska Murowaniec, skąd zaczyna się żmudne podejście na Krzyżne. 

… Dalej trasa prowadzi do Doliny Pięciu Stawów, Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Rówień Waksmundzką i Psią Trawkę biegnie do Polany Olczyskiej i Kuźnic, skąd prowadzić będzie finałowy zbieg na metę położoną przy stadionie COS Zakopane nieopodal ronda Jana Pawła II. Suma przewyższeń wyniesie +5000/-4950m, a nowy dystans to 71km.

 

Organizacja trasy

Granią Tatr 2015
Granią Tatr 2015

Limit czasu wynosi 17 godzin, bez zmian pozostają także limity czasu przy Schronisku na Hali Ornak (6h30min od startu), w Murowańcu (10h) i na Wodogrzmotach (14h). Tatrzański Park Narodowy wyznaczył limit 350 zawodników i mamy nadzieję, że tyle osób pojawi się na starcie - chętnych do udziału w losowaniu było niemal trzykrotnie więcej, niż miejsc.

Wszyscy, którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowe koszulki finiszera ufundowane przez markę Salomon, a każdy startujący oryginalną chustę Buff i zestaw odżywek Nutrend. Ponadto ukończenie zawodów gwarantuje 2 punkty kwalifikacyjne do słynnego Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2016.

Wspierają nas…

Granią Tatr 2015
Granią Tatr 2015

Partnerem strategicznym zawodów został Flexistav - Apotex, sponsorem Eutelsat, a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Nutrend, Suunto, Cukiernia - Piekarnia Gałuszka, Lyo Food, Salco, Compex oraz Sportique. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra - unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.

Do Zakopanego z całego kraju przyjedzie około 100 wolontariuszy, którzy będą przygotowywać trasę i pomagać w organizacji całego przedsięwzięcia, za co już dziś serdecznie dziękujemy!

Czołówka

Na liście startowej nie brakuje rekordzisty trasy Przemka Sobczyka (przypomnijmy, że wygrał on „Grań Tatr” w czasie 9h 09min), a także niezwykle mocnych Jacka Żebrackiego, Bartka Gorczycy, Piotrka Biernawskiego, Łukasza Szumca i wielu innych. Silną ekipę biegaczy wystawi także Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, współorganizator zawodów oraz kluby wspinaczkowe i skialpinistyczne. Ten fakt cieszy tym bardziej, że w 2013r. w pierwszej „20” znalazło się aż siedmioro przedstawicieli narciarzy i wspinaczy!

Strefa kibica i miasteczko biegowe

Wśród pań zobaczymy ponownie Anię Figurę z Zakopanego, która w pierwszej edycji była druga, oraz min. Agę Korpal, Iwonę Turosz, Alicję Paszczak czy Marzkę Janerkę-Moroń. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na metę w sobotę 15 sierpnia, gdzie oprócz konkursów, muzyki i finiszujących zawodników będzie można miło spędzić czas w miasteczku biegowym: dostać gadżety zawodów, zjeść smaczne posiłki dla sportowców oraz wyroby regionalne, poznać nowości firm biegowych i outdoorowych oraz kupić sprzęt biegowy w bardzo atrakcyjnych cenach. Strefa kibica będzie otwarta dla wszystkich w sobotę od 12 do 22.00.

Do zobaczenia w Tatrach! Mamy nadzieję, że ponownie razem z turystami, kibicami, mieszkańcami Podhala i przede wszystkim - zawodnikami, stworzymy sportową atmosferę w poszanowaniu dla przyrody pięknych, Polskich gór…

Komitet Organizacyjny Biegu

Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz „Gienek” Rogus

www.GraniaTatr.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside