07.07.2020.
Advertisement
Start - Salomon Nordic Sunday - 21 grudnia! Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
W niedzielę 21 grudnia 2014 roku, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, startuje szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday dla narciarzy biegowych amatorów.

 

 

 

 

fot. Stacja Jakuszyce

 

Z przykrością informujemy, że ze względu na pogarszające się warunki śniegowe oraz dodatnie temperatury jesteśmy zmuszeni przesunąć datę pierwszych zawodów Salomon Nordic Sunday – z niedzieli 21 grudnia na niedzielę 4 stycznia 2015.

Obecnie SNS to już nie tylko zawody biegowe, to część dużego projektu oferującego także obozy szkoleniowe, czy zajęcia narciarskie dla dzieci.
 
Zacznijmy od tego, co najlepiej kojarzy się z marką Salomon Nordic Sunday, czyli od wciąż rozrastającego się cyklu zawodów biegowych. W tym roku następuje powrót do jednodniowej formuły zawodów. Już tradycyjnie - w zimowe niedziele, z reguły o godz. 11.00 startować będą zawodnicy, którzy zmierzą się w stylu klasycznym. Kilkanaście minut po nich na starcie ustawią się specjaliści od łyżwy.

 

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Organizator zapowiada wydłużenie dystansów podczas niedzielnej rywalizacji. – Chyba wszyscy mamy niedosyt po poprzedniej kiepskiej zimie. Dlatego, jeżeli tylko warunki śniegowe nam na to pozwolą, w tym sezonie chcemy przygotowywać trasy dłuższe – od 12 do 18 kilometrów – zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

 

W kalendarzu na sezon 2014/15 jest pięć startów. Cztery z nich – 21 grudnia 2014, 25 stycznia, 15 lutego oraz 8 marca 2015 (finał) zaplanowano na Polanie Jakuszyckiej.

Piąty to absolutna nowość w kalendarzu SNS-a, czyli Zakopane. – W niedzielę 11 stycznia będziemy ścigali się na trasach pod Wielką Krokwią – informuje Beata Lepka. – Sami nie możemy się doczekać debiutu cyklu w zimowej stolicy Polski.

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Kolejna nowość w nadchodzącym sezonie to nowa nagroda główna w losowaniu po biegu. Przypomnijmy, że po każdym starcie w ramach Salomon Nordic Sunday, wśród wszystkich, którzy ukończą dany bieg, rozlosowywane są cenne nagrody. W tym roku, dotychczasowa główna nagroda, czyli narty biegowe zostaną zastąpione przez zegarek sportowy Suunto Ambit3. Oprócz niego będzie można wylosować sprzęt sportowy od Salomona, odżywki od Nutrenda oraz smary narciarskie od Briko Maplus.

Ważna informacja dla zawodników, którzy już biegali w SNS-ach w poprzednich sezonach. Jeżeli macie w domu koszulkę startową z numerem, nie musicie już rejestrować się na zawody, wystarczy że wniesiecie opłatę startową, zgodnie z regulaminem znajdziecie go na oficjalnej stronie cyklu .

Nowi zawodnicy, którzy chcą spróbować swoich sił w SNS-ie muszą natomiast się zapisać, ale tylko raz! Zapisując się na jedne zawody, pobierając koszulkę startową, zostajecie w bazie na cały sezon i na kolejne. Potem wystarczy już tylko opłacać startowe…

Link do zapisów także znajdziecie na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday.

Od tego sezonu SNS jest częścią dużego projektu poświęconego narciarstwu biegowemu, który nazywa się Jakuszycka Akademia Biegowa. Jego partnerami są Stowarzyszenie Bieg Piastów oraz marka Salomon.

Jedną składową Akademii są właśnie zawody biegowe, m. in. SNS. Kolejną – obozy szkoleniowe dla amatorów. Czterodniowe lub tygodniowe. Z dwoma treningami na nartach dziennie, lekcjami smarowania i serwisowania nart, pokazem pracy ratraka, analizą wideo, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i mnóstwem atrakcji.

Trzecia część JAB to Dziecięca Akademia Biegowa, czyli lekcje biegania dla najmłodszych, a dokładnie dzieci ze szkół podstawowych. To możliwość skorzystania z dwóch form treningu – grupa stała, trenująca dwa razy w tygodniu przez całą zimę oraz kursy weekendowe.

Szczegóły dotyczące obozów oraz szkoleń dla dzieci znajdziecie tutaj: http://www.bieg-piastow.pl/index.php/o-akademii

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside