POLSKIE Maratony.PL
18.04.2024.
9. Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego Drukuj Poleć znajomemu
Złoty, srebrny i brązowy medal + stare srebro dla pozostałych
W sobotę 14 czerwca 2014 r. miała miejsce dziewiąta edycja „Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego”.

Andrzej Derfert

plakat z nazwiskami uczestników - do pobrania

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego

Ponad 250 osób pokonało trasę w pięknej scenerii oświetlonego parku nad Starym Kanałem w Bydgoszczy. Wydarzenie z udziałem biegaczy z Polski, Europy, USA i Kanady wspierało w pierwszej kolejności Miasto Bydgoszcz a następnie NSG Group.

PUDŁA:

Jak widać, rywalizacja wśród pań była ostra!

o nas na witrynie Festiwalu biegowego w Krynicy Zdrój

Tegoroczny „Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego’’ rozpoczął się w sobotę 14 czerwca 2014 r. o zmierzchu. Najwytrwalsi uczestnicy z kraju i zagranicy pokonali malowniczą trasę 42 km, zielonymi alejkami parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Osoby rozpoczynające przygodę z biegami oraz Nordic Walking miały do dyspozycji dodatkowy dystans - półmaratoński, o długości 21 km. W wydarzeniu wzięło udział 257 sportowców.

W maratonie w kategorii mężczyzn zwyciężył 33-letni Andrzej Radzikowski z klubu LKS OLYMP BŁONIE. Złoty medal w kategorii maraton kobiet wywalczyła Martyna Pasternak (26 l.) z Torunia. Natomiast na krótszym dystansie najlepsi byli: 29-letni Tomasz Gaweł z miejscowości Piła oraz Anna Jarosz (23 l.) z miejscowości Czarnków.

Głównym organizatorem i jednocześnie zarządzającym sportową rywalizacją był właściciel portalu POLSKIE Maratony.PL. Każdy z uczestników otrzymał medal maratoński, bogaty pakiet startowy oraz wyżywienie. Zwycięzcy w kategorii maraton kobiet (pudło) i mężczyzn (pudło) otrzymali medale w kolorach złotym, srebrnym i brązowym, co jest ewenementem w skali kraju i poza nim. Pozostali uczestnicy otrzymali medale w tonacji stare srebro.

„Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego” to najstarszy nocny maraton w Polsce, organizowany nieprzerwanie od 2007 roku, o statusie międzynarodowym. Impreza cieszy się ugruntowaną pozycją na mapie polskich imprez sportowych, uhonorowana została tytułem Filipidesa przez jeden z najpopularniejszych portali biegowych w Polsce.

Jak pokazały poprzednie edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji. Na tegorocznej liście startowej znaleźli się zawodnicy z Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady i Białorusi. Zawodnikom i kibicom czas umilał DJ, który dopingował biegaczy i zapraszał do tańca i wspólnej zabawy.