14.08.2020.
Advertisement
Piąty sezon Salomon Nordic Sunday już za nami! Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Aż 257 osób pojawiło się w niedzielę na starcie biegów finałowych cyklu Salomon Nordic Sunday, w ramach Małego Biegu Piastów. To już koniec piątego sezonu SNS-a. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Dziś dziękujemy zawodnikom, za to że byli z nami w tym trudnym sezonie i do końca walczyli o wygraną w generalce!

 

 

 

 

Zdjęcia Stacja Jakuszyce


Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Poranny obrazek śniegowy chyba zaskoczył wszystkich zawodników. Dzięki panującemu w nocy mrozowi oraz ciężkiej pracy ludzi ze Stowarzyszenia Bieg Piastów, o poranku trasa do klasyka wyglądała wręcz idealnie. Mimo tego, że w godzinie startu temperatura nagle wzrosła, na całej trasie udało się do końca utrzymać dobre warunki.

180 zawodniczek i zawodników rywalizował klasykiem na pętli o długości 2,1 km, którą każdy musiał pokonać trzy razy. O zwycięstwo w Małym Biegu Piastów mieli walczyć Jakub Mroziński oraz Wojciech Smykowski, którzy jednocześnie mieli „bić się” o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu Salomon Nordic Sunday.

Ostatecznie Mroziński wygrał cały bieg z czasem 16,33 min, wyprzedzając Smykowskiego (4. miejsce) aż o 39 sekund. - Narty jechały mi dziś bardzo dobrze. Choć warunki od rana bardzo się zmieniały, to udało mi się idealnie trafić ze smarowaniem – mówił na mecie zwycięzca.

- Walczyłem o zwycięstwo, ale na ostatnim okrążeniu miałem kolizję z dublowaną zawodniczką, wypięła mi się narta i musiałem po nią wracać. No cóż taki jest sport – opowiadał nam wyraźnie smutny Wojciech Smykowski.

Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna była Alena Jindriskova. Przypomnijmy, że Czeszka wygrała także sobotnią rywalizację w Małym Biegu Piastów, czyli Rodzinną Dziesiątkę. Drugą na mecie – Monikę Judkę, Jindriskova wyprzedziła o 43 sekundy.

Po około półtorej godziny przerwy, wielu zawodników stanęło na starcie po raz drugi, by rywalizować na tej samej trasie stylem dowolnym. W samo południe śnieg nie był już tak szybki. Warto powiedzieć, że zwycięzca tego biegu, który uważany jest za szybszy, miał czas o blisko dwie minuty gorszy, niż najlepszy zawodnik w klasyku.

Na łyżwie najlepsi znów byli Czesi. Wygrał Pavel Simek, który do końca toczył zacięty bój o pierwsze miejsce z Tomasem Malikiem. Trzeci był Robert Gleń z Jedlicza.

U pań bez sensacji. Po spokojnym początku, zaatakowała Joanna Badacz i pani dyrektor z SMS Szklarska Poręba już do końca nie oddała pozycji lidera. Druga była niezniszczalna Alena Jindriskova, a trzecia Agnieszka Wanżewicz – Uznańska. Obie panie biegły w niedzielę dwukrotnie, najpierw klasykiem, a potem łyżwą.

Dzisiejsze zawody zakończyły zmagania w cyklu Salomon Nordic Sunday w tym sezonie. Sezonie trudnym, bo z małą ilością śniegu. - Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić większość zaplanowanych biegów i to przy wysokiej frekwencji – podsumowuje Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

 

Pełne wyniki niedzielnego finału Salomon Nordic Sunday:

STYL KLASYCZNY: http://www.online.datasport.pl/results1075/

STYL DOWOLNY: http://www.online.datasport.pl/results1076/

KALSYFIKACJA GENERALNA: http://www.online.datasport.pl/sns1314/

 

Czytaj całą historię zawodów:

Salomon Nordic Sunday 2013/2014

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside