13.07.2020.
Advertisement
Siły Powietrzne wbiegną na Samolot Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014
Jak na Mistrzostwa Sił Powietrznych w narciarstwie biegowym przystało, ściganie w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej należy uczcić poprowadzeniem trasy przez wzniesienie zwane Samolotem.

 

 

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

 

Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014

W ten weekend w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego 2014 roku) odbędzie się nie tylko rywalizacja Sił Powietrznych, jak rok temu, ale także Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na Polanie Jakuszyckiej panują obecnie najlepsze warunki do biegania na nartach i organizowania zawodów w Polsce, tak więc nie dziwi fakt, że kilkaset osób jest zainteresowanych startem w weekendowych zawodach Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego 2014 roku). – Mamy mnóstwo telefonów z całej Polski i Czech z pytaniem o trasę – mówi organizator cyklu Beata Lepka. – A ta będzie ciekawa – dodaje z uśmiechem.

Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014

Po kilku dniach przejeżdżania jakuszyckich tras ratrakiem i skuterami, bieganiu na nartach i godzinach narad, udało się stworzyć trasę o długości 7.700 metrów (może jeszcze delikatnie się wydłużyć). Oczywiście, jak na wojskowe mistrzostwa przystało na trasie musi znaleźć się wzniesienie o nazwie Samolot.

Trasa nie jest może najdłuższa, ale na pewno bardzo wymagająca. W pierwszej części dystansu różnica wzniesień wyniesie 110 metrów na 1,7 km, oczywiście pod górę.

Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014

W ubiegłym roku, na pierwszym w lutym SNS-ie odbyły się Mistrzostwa Sił Powietrznych, w tym roku impreza rozrasta się o kolejne - Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. – W rywalizacji mundurowych pojawi się na starcie ponad siedemdziesięciu osób. W sumie spodziewamy się na starcie ponad 350 osób przez dwa dni rywalizacji – zapowiada Beata Lepka.

Mapa trasy zawodów oraz profil dostępne na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday: http://sns-nartybiegowe.pl/trasa

Program zawodów:

Sobota, 1 lutego – godz. 11.00 - start biegu stylem dowolnym

Niedziela, 2 lutego – godz. 10.30 – start biegu stylem klasycznym

 

Tak wyglądała rywalizacja Sił Powietrznych na ubiegłorocznym SNS-ie. Jak będzie w tym roku - przekonamy się już 1 i 2 lutego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside