14.08.2020.
Advertisement
Zawody Salomon Nordic Sunday na Kubalonce odwołane Drukuj Poleć znajomemu
 Salomon Nordic Sudany 2014
Salomon Nordic Sudany 2014
Niestety, ale zima nie chciała na czas zawitać na Kubalonkę. Ten sezon robi niezłe zamieszanie w kalendarzu cyklu Salomon Nordic Sunday. 

 

 

 

fot. Stacja Jakuszyce

Z powodu braku śniegu organizatorzy musieli odwołać zawody SNS zaplanowane na najbliższy weekend (25-26 stycznia 2014 roku) na Kubalonce!

- Oczywiście postaramy się znaleźć nowy termin na rozegranie zawodów SNS-a na Kubalonce, ale dziś jeszcze nie możemy go podać, ze względu na bardzo napięty kalendarz zawodów w tym miejscu – mówi organizator cyklu SNS Beata Lepka.

 

 

We wtorek organizatorzy postanowili zapytać na Facebooku biegaczy, czy byliby zainteresowani zorganizowaniem w to miejsce, wieczornych sprintów na Polanie Jakuszyckiej. Czemu wieczornych? – Nie chcieliśmy na kolejny weekend zabierać turystom możliwości biegania w Jakuszycach – tłumaczy B. Lepka.

Pojawiło się kilkadziesiąt opinii. – Jako, że jesteśmy chyba najbardziej demokratycznymi zawodami na świecie, biegacze zadecydowali, że w ten weekend sprintów jednak nie będzie. Kolejne zawody odbędą się więc w dniach 1-2 lutego na Polanie Jakuszyckiej. Szczegóły trasy podamy w przyszłym tygodniu – zapowiada organizatorka cyklu Salomon Nordic Sunday.

Nowy termin zawodów na Kubalonce także zostanie podany w najbliższych dniach.

 

 

Poniżej tekst w sprawie również odwołanych zawodów na Polanie Jakuszyckiej:

Kiedyś musi być ten pierwszy raz… Po raz pierwszy w swojej ponad czteroletniej historii cykl Salomon Nordic Sunday przegrał z pogodą. Po raz pierwszy organizatorzy zmuszeni są odwołać zawody i przenieść je na inny termin. W dniach 11-12 stycznia 2014 roku zaplanowany na Polanie Jakuszyckiej SNS nie odbędzie się. Termin przełożonego biegu podamy wkrótce.

- Nie jesteśmy jedynym biegiem, który w ostatnich dniach przegrał z pogodą. Już w poniedziałek decyzję o odwołaniu imprezy podjęli organizatorzy słynnej Jizerskiej Pięćdziesiątki. Dziś niestety my do nich dołączamy – mówi organizator SNS-a Beata Lepka.

A plany były ambitne. W pierwszej wersji na ten weekend zaplanowany był bieg na 18 kilometrów (w stronę Szklarskiej Poręby i przez Kopalnię), potem padła decyzja, że zawodnicy pobiegną na trasie Rozdroże pod Cichą Równią – Kopalnia i powrót. Ale teraz nawet tej trasy nie można dobrze przygotować.

- Do tej pory nigdy nie musieliśmy odwoływać zawodów Salomon Nordic Sunday, ale zawsze musi być ten pierwszy raz… - dodaje B. Lepka.

Nowy termin zawodów organizatorzy wyznaczą jeszcze w tym tygodniu. Oczywiście wpłaty startowe na termin 11-12 stycznia 2014 roku zostaną przeksięgowane na nowy termin (ale nie na bieg na Kubalonkę – tam jest inny organizator).

Śniegu na Polanie Jakuszyckiej jest coraz mniej… Nowy termin SNS-a zostanie podany jeszcze w tym tygodniu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside