14.08.2020.
Advertisement
Śnieg przed Świętami gwarantowany! Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Przedświąteczne zawody inaugurujące piąty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday nie są zagrożone.

 

 

 

 

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

 

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Przypomnijmy, że ten najpopularniejszy w kraju cykl zawodów narciarstwa biegowego dla amatorów rozpoczyna się już 21 i 22 grudnia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Na Polanie Jakuszyckiej jest obecnie ok. 20 centymetrów śniegu ubitego przez ratrak. Do codziennego użytku dla narciarzy przeznaczonych jest kilkanaście kilometrów tras. Na dodatek przed 21 grudnia ma być jeszcze kilka dni z opadami śniegu, niewielkimi, ale zawsze opadami…

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

- Mogę zapewnić, że zaplanowane na 21 i 22 grudnia na Polanie Jakuszyckiej zawody w ramach Salomon Nordic Sunday na pewno się odbędą – podkreśla Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator popularnego SNS-a. – W najgorszym wypadku jesteśmy przygotowani na wariant awaryjny, czyli ściganie się na pętlach. Ale mogę zapewnić, że trasa zawodów na przedświąteczny weekend będzie miała ok. 10 kilometrów - dodaje organizatorka.

 

 

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Przypomnijmy, że od tego sezonu zmieniła się nieco formuła zawodów Salomon Nordic Sunday. To znaczy, nadal ścigami się w jednym z dwóch stylów: klasyku lub dowolnym, ale dzięki rozbiciu rywalizacji na dwa dni, możemy także spróbować startu oboma stylami w ten sam weekend. W sobotę przed południem odbywały się będą wyścigi stylem dowolnym, a w niedzielę – klasycznym.

Jedynie finał – 23 lutego 2014 roku (rozgrywany wspólnie z Małym Biegiem Piastów) będzie imprezą jednodniową i będzie trzeba wybrać konkretny styl.

Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej w wybranym stylu – trzeba zaliczyć 4 z 5 biegów, zaplanowanych na ten sezon.

Do piątku 13 grudnia na inauguracyjnego SNS-a zarejestrowało się i opłaciło start już sporo ponad sto osób! Kto tego jeszcze nie zrobił, może tego dokonać przez internet, pod adresem: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

I jeszcze kilka istotnych informacji dotyczących zapisów i płatności za zawody Salomon Nordic Sunday. Głównie dla nowych biegaczy, ale także dla tych, którzy już w cyklu startowali.

1. Osoby, które wystartują po raz pierwszy – zarówno te, które dopiero się zapisały, jak i te, które zapisały się wcześniej, ale jeszcze się nie ścigały w SNS-ie – muszą wnieść opłatę startową, zgodną z regulaminem – na wskazane konto, a także dopłacić jednorazowo 25 zł na poczet koszulki z numerem startowym.

2. Dokonując opłaty startowej należy pamiętać, że inne są konta do wpłaty na pierwsze biegi w Jakuszycach, inne na bieg na Kubalonce i inne na finał SNS-a! Przed dokonaniem płatności należy sprawdzić w regulaminie (dostępny na stronie http://sns-nartybiegowe.pl), na jakie konto mamy dokonać przelewu.

3. Organizatorzy proszą o dokonywanie płatności online na kilka dni przed zawodami w celu usprawnienia działalności biura zawodów. - Z góry dziękujemy – mówi Beata Lepka.

4. Ważna wiadomość dla wszystkich biegaczy. Jeżeli przy Waszym nazwisku na liście startowej brakuje stylu, którym będziecie biegali – raz jeszcze zalogujcie się na własny profil na stronie firmy Datasport i wybierzcie odpowiedni styl…

Ze względu na pogodę, trasa biegu inauguracyjnego zostanie przedstawiona w okolicach 18 grudnia na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl

Tak wyglądała inauguracja czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday. A jaka pogoda będzie na Polanie Jakuszyckiej podczas inauguracji nowego sezonu? Przekonamy się już 21 i 22 grudnia tego roku!

 

 

Czytaj też:

Salomon Nordic Sudany rusza 21 grudnia 2013 roku

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside