14.08.2020.
Advertisement
Salomon Nordic Sudany rusza 21 grudnia 2013 roku Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się piąty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni – w sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem.

 

 

 

Salomon Nordic Sunday
Redakcja portalu internetowego

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

 

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Wracamy także do sprawdzonego systemu przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. SNS łączy też siły z Pucharem Polski Amatorów i Biegiem Piastów! Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny.

Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11.00, a niedzielny o godz. 10.30. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday

Po rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach i raz w Wiśle – Kubalonce. A oto dokładne terminy:

 

 

 

CT - technika klasyczna, FT – technika dowolna

I bieg 21.12.2013 – FT, 22.12.2013 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

II bieg 11.01.2014 – FT, 12.01.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

III bieg 25.01.2014 – FT, 26.01.2014 – CT – Wisła Kubalonka

IV bieg 1.02.2014 – FT, 2.02.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

V bieg 23.02.2014 – FT i CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

 

By znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć minimum cztery biegi, oczywiście w danym stylu.

Dla zawodników, którzy startują w obu stylach przewidzianych jest 20 procent zniżki tytułem wpisowego. Nowością dotyczącą opłat startowych, jest także stała kwota dla obcokrajowców, którzy płacąc w dniu zawodów, nie muszą płacić więcej. - To ze względu na wysokie koszty przelewów międzynarodowych. Dlatego np. nasi goście z Czech mogą zapłacić 50 zł w dniu biegu, w biurze zawodów – tłumaczy organizator cyklu Beata Lepka.

Zmienia się także punktacja do klasyfikacji generalnej. Po roku przerwy wraca specjalny przelicznik czasu osiągniętego na mecie, względem czasu zwycięzcy. – Zrobiliśmy to na wyraźną prośbę zawodników, po raz kolejny udowadniając, że ten cykl powstał dla nich i on decydują o jego wyglądzie – podkreśla B. Lepka.

Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie, tutaj: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=869

Przypomnijmy, że osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.

Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu. – Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu – podkreśla Beata Lepka.

Do pierwszego SNS-a pozostał już tylko miesiąc. Na szczęście synoptycy zapowiadają od tego weekendu intensywne opady śniegu w Jakuszycach…

Więcej o cyklu Salomon Nordic Sunday na jego oficjalnej stronie internetowej: www.sns-nartybiegowe.pl

 

Czytj też:

Salomon Nordic Sunday 2012/2013 - relacje, podsumowania i statystyki

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside