19.04.2024.
The ING New York City Marathon Drukuj Poleć znajomemu
The ING New York City Marathon
Oto krótka relacja naszej rodaczki z nowojorskiego gigantycznego maratonu. Karolina minęła metę jako pierwsza z Polek a wśród wszystkich startujących zawodników - którzy zadeklarowali obywatelstwo polskie - była 17!

Według Karoliny, ten filmik jest wart pokazania innym bo wyłapuje dokładnie to, co widziała i słyszała w czasie biegu: NYC Marathon 2013 - in 3 minutes

Na liście startowej zanotowano 98 polskich biegaczek i biegaczy. Karolina zajęła w open, piękne i brawurowe 5355 miejsce, czyli wyprzedziła 44.949 kobiet i mężczyzn! Była 703. wśród kobiet i 136. w swojej grupie wiekowej. Uzyskała czas 3:31:57. Karolina, przed zawodami na targach Expo, otrzymała numer startowy, koszulkę i inne drobiazgi. Karolinę znamy już na naszym portalu, w 2011 udzieliła nam obszernego wywiadu. Od tego czasu pokonała biegi o wiele dłuzsze i trudniejsze, np. 100 MIL w ultramaratonie Pine to Palm 100. Ale przecież nowojorski maraton to chyba marzenie nawet ultrasa! Oto tamten wywiad .

Następnie z Manhattan'u udała się promem do Staten Island, gdzie usytuowany był  start i trzy „wioski’ dla biegaczy.

Po starcie, przez pierwsze 2 mile maratończycy biegli po moście Verrzzano-Narrows. Potem Brooklyn, Queens, Bronx i w końcu Manhattan.

Maratończycy w pierwszą niedzielę listopada dosłownie zasypali Nowy Jork. Przypomnijmy, że w poprzednim roku maraton nie odbył się z powodu klęski żywiołowej i został odwołany dość nieoczekiwanie i stosunkowo krótko przed startem. Oto tamte wydarzenia.

Po zawodach polscy maratończycy odwiedzili Konsulat Generalny RP.