POLSKIE Maratony.PL  
01.03.2021.
Ruszyły zapisy do jedynego takiego! Drukuj Poleć znajomemu
Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego jest najdłużej nieprzerwanie organizowanym nocnym maratonem w Polsce! Ten plakat to historyczny i kultowy obraz pierwszego maratonu tego cyklu!

 

Jego trasa  prowadzi parkowymi alejkami wśród bogatego starodrzewia i pomników przyrody. W koronach drzew słychać rzadkie i tylko tu występujące gatunki ptaków.   Maraton ten z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę biegaczy z całej Polski i zagranicy. Dla mniej zaawansowanych biegaczy, organizator dopuszcza dystans półmaratoński.

Nasz portal jest współorganizatorem 7. już edycji tej kultowej imprezy nad Kanałem Bydgoskim.

Trochę historii:

Nocny nie był nocny gdy narodziła się jego pierwsza edycja, poświęcona setnemu maratonowi Dominika Drygalskiego, która odbyła się 25.02.2007. Bieg ten, tak się spodobał uczestnikom, że w tym samym roku zorganizowano kolejny bieg, który miał w nazwie "maraton kanału bydgoskiego" 14.07.2007, ale nie był jeszcze nocny. Nocnym stał się od 3. edycji w 2008 roku i tak zostało do dziś!

Termin VII Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego został ustalony na 23/24 czerwiec 2012.

 

Regulamin - Zapisy

 

Nocny Maraton w Bydgoszczy ma już swoją historię, będzie to już przecież jego 7. edycja trwająca nieprzerwanie. W 2010 roku Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego wpisał się na stałe w głośną imprezę wodniacką organizowaną przez miasto Bydgoszcz, pod nazwą „ Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” .

Bydgoszcz zaprasza maratończyków i nie tylko na imprezę biegową z tradycjami. Jest to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii oświetlonego parku nad Kanałem Bydgoskim.

 

Miejsce rozgrywania tego biegu to Bydgoski Węzeł Wodny, który jest elementem międzynarodowych dróg wodnych: E70 łączącej wschód i zachód Europy oraz drogi E40 łączącej Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym.  Teren, na którym rozgrywany jest bieg to dawne Planty Bydgoskie nad zabytkowym Kanałem Bydgoskim, najstarszej w Polsce, w pełni ukończonej drodze wodnej, która połączyła dorzecza Europy Zachodniej i Wschodniej.

Serdecznie zapraszamy na magiczną noc z 23 na 24 czerwca 2012

 

 

Przydatne linki:

 

Marina Gwiazda

Planty na Kanałem Bydgoskim

Ster na Bydgoszcz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 1 gość
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside