24.04.2024.
Le Grand Raid la Diagonale des Fous Drukuj Poleć znajomemu
Julien Chorier
Grupa biegowa Salomon w kolejnym wyścigu. Julien Chorier nie zawiódł , pod nieobecność Kiliana Jornet wygrał ten wyścig.

To niesamowite, ale złamał magiczną granicę 24h o zaledwie 3min. i 25sek. A więc tylko on i Kilian są na razie legendą tego Grand Raid. Wyruszyli o godz. 22 czasu lokalnego (20:00 u nas) 13.10.. Była to 19. edycja tego biegu na dystansie 100 mil. Bieg rozegrany został na wyspie Reunion, położonym na Oceanie Indyjskim terytorium Francuskim.

Wszystkie stereotypy, które dotyczą miejsc tropikalnych, objawiają się właśnie tutaj.

To plaże pokryte przez palmy, rafa koralowa, błękitne laguny. Ale to tylko część tego, co wyspa ma do zaoferowania i właśnie, dlatego jest dziś częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tutejsze trasy to  bardzo techniczne wulkaniczne ścieżki z sumą przewyższeń 9643m. Masyw zbudowany jest ze stosu, o kształcie stożka często o kruchym terenie, który jest bardzo wymagający dla biegaczy. To największa impreza sportowa na wyspie, która skupia około 60.000 widzów.

Na liście startowej jest 12. biegaczy z grupy Salomon a wśród nich Julien Chorier, który w lipcu tego roku zwyciężył w arcytrudnym wyścigu Hardrock 100 (100 mil) w Colorado w Stanach.