29.03.2024.
Magurka Wilkowicka zdobyta w 38 minut Drukuj Poleć znajomemu
II Bieg Górski o Puchar IGOSPORT zgromadził ponad 170 biegaczy z całej Polski. Zawody, które były zarazem Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Biegach Górskich i Mistrzostwa 18. Batalionu Powietrznodesantowego.

Odbyły się one w niedzielę 25 września 2011. Na starcie stanęła cała czołówka biegów górskich w Polsce.

Trasa miała długość 8,2 km i przewyższenie 640 m. Najszybszym zdobywcą Magurki Wilkowickiej został Piotr Czapla z UKS 14 z Zabrza. Ponad 8 km trasę z Bielska-Białej na Magurkę Wilkowicą (909 m n.p.m.) pokonał w czasie 38 minut 30 sekund. Zaraz za Piotrem na metę przybiegł Daniel Wosik reprezentujący RMD Montrial Team i Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród kobiet wygrała, jedna z najlepszych biegaczek górskich w Polsce, Anna Celińska z Bielska-Białej, która przybiegła w czasie 46 minut 19 sekund. Na wysokiej ósmej pozycji z czasem 42 minut 47 sekund bieg zakończył bielszczanin Kamil Kos reprezentujący AZS AWF Kraków. Zawody te były także Mistrzostwami 18. Batalionu Powietrznodesantowego. W biegu wystartowało 44 żołnierzy w tym 30 komandosów z Kanady, którzy aktualnie szkolą się w Bielsku-Białej. Klasyfikację komandosów wygrał Sławomir Hatala, który w generalnej klasyfikacji był 12, z czasem 45 minut 10 sekund.

„Cieszę się, że w II Biegu Górskim o Puchar IGOSPORT uczestniczyło wielu zawodników i sympatyków biegania górskiego w Polsce. W tym roku trasa była dłuższa bo miała ponad 8 kilometrów i 640 m przewyższenia. Niespodziewanie zawody wygrał osiemnastoletni Piotr Czapla z Zabrza, który jest od niedzieli Młodzieżowym Mistrzem Polski w Biegach Górskich. Myślę, że dzięki naszej imprezie odkryliśmy diament na arenie polskich biegów górskich. Nasz region idealnie nadaje się do uprawiana tego typu biegów. Rejon Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym jest idealnym miejscem treningowym zarówno do biegów, nordic walking jak i narciarstwa biegowego. To sporty, które może uprawiać każdy. W tym roku powstanie profesjonalna trasa dla narciarstwa biegowego zaraz przy schronisku na Magurce, my także chcemy przygotować trasę biegową na Bulwarach Młodości w Straconce. Można u nas także wypożyczyć sprzęt do narciarstwa biegowego. Zapraszam na wspólne treningi, co czwartek o 18:15 spotykamy się w naszym sklepie przy Górskiej 7. Na razie biegamy po okolicznych górkach, a jak spadnie śnieg ruszamy na biegówki.” – mówi organizator Bartosz Chmielewski z IGOSPORT z Bielska-Białej.

Relacja z imprezy wraz z wynikami znajduje się na stronie internetowej www.igosport.pl. Organizatorem biegu była firma IGOSPORT z Bielska-Białej i Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport.