19.04.2024.
6. Półmaraton Warszawski w liczbach Drukuj Poleć znajomemu
logo
Zgodnie z przewidywaniami organizatorów, tegoroczny Półmaraton Warszawski okazał się rekordowy pod względem frekwencji.

Do udziału w imprezie zgłosiło się niemal 6 000 osób, a 4 700 zawodników zdołało ukończyć bieg w wyznaczonym limicie czasowym.

Liczba zawodników zapisanych do startu w imprezie: 5 828

Liczba nadanych numerów startowych: 5 087

Liczba zawodników na starcie: 4 725

Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym: 4 698

Liczba kobiet biorących udział w biegu: 686

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Sammy Kigen Korir (Kenia), który dystans 21,0975 km pokonał w 1:01:18 min, ustanawiając nowy rekord trasy. Tuż za nim, na mecie zjawili się kolejno: Peter Kariuki Wanjiru (Kenia) z czasem 1:02:17 i Marcin Chabowski (1:02:27).

Wśród pań, w tegorocznej edycji imprezy triumfowała Katarzyna Kowalska, której na pokonanie trasy półmaratonu wystarczyła godzina, 11 minut i 27 sekund. Drugie miejsce,
z czasem 1:11.53 zajęła Rebaby Cherono Koech, a na najniższym stopniu podium stanęła Beatrice Jepkorir Rutto (1:12:32).

« poprzedni artykuł   następny artykuł »