20.06.2018.
Advertisement
Dwumaraton Bydgoski, jedyny taki bieg w Polsce Drukuj Poleć znajomemu
Dwumaraton Bydgoski, Mindaugas Garmus i Mariusz Szostak
fot. POLSKIE Maratony.PL
Rywalizacja mężczyzn była zacięta a jej bohaterami byli Mindaugas Garmus z Litwy a konkretnie z Kowna i Mariusz Szostak z Bielska Białej. 

 

 

 

W sobotę Mariusz był lepszy o ok. 2 min., natomiast w niedzielę zwyciężył Mindaugas. Jednak czuł cały czas oddech Mariusza na plecach. Ostatecznie zwyciężył właśnie Mariusz ale nie przyszło mu to łatwo. Właśnie zakończyły się grudniowe biegi cyklu Dwumaraton Bydgoski.. Obecnie trwa jego czwarta edycja zapoczątkowana w 2007 roku. Grudniowe biegi były 33 i 34 w kolejności.

Jak zwykle impreza odbyła się w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Pomiar czasu odbywał się elektronicznie. Organizacyjnie bez zarzutu, jedzenie na ciepło – już w budynku klubowym – palce lizać! Żurek, makaron z sosem, ciasto, pączki. Możliwość noclegu za darmo na matach zapaśniczych, sauna, prysznice i w ogóle - wypas! Zawiodły jedynie służby miejskie, które nie przygotowały należycie trasy a miejscami w ogóle ich tam nie było! To należy poprawić przy edycjach typowo zimowych – w styczniu i lutym.

Na imprezie pojawili się też goście z Litwy, w sumie czterech, jeden Białorusin z Mińska i Czech z Ostrawy. Startowało po czterdziestu kilku zawodników z sobotę i niedzielę w różnych konfiguracjach, ponieważ organizator dopuszcza start tylko w jednym maratonie a także na połówce, itd. Niezależnie od dystansu i jego ilości każdy zawodnik otrzymuje na mecie medal!

Wyniki na witrynie dwumaraton.pl

Galeria również na forest.karolin.pl

fot. POLSKIE Maratony.PL

 

 

 

Zdjęcia oryginalne dostępne, wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem portalu i przesłać e-mail'a z nr. zdjęcia.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside