POLSKIE Maratony.PL
19.03.2024.
Video prezentacja medalu 20. PKO Poznań Maratonu z międzynarodową nagrodą A'design! Drukuj Poleć znajomemu
Srebrne A'design
Nasza animacja prezentująca medal 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza została nagrodzona Silver Design Award w konkursie A’design, w kategorii film, video i animacja.

Monika Prendke

Jest to jedna z najważniejszych na świecie nagród dla designerów. Twórcą wyróżnionej animacji jest Studio projektowe Artmask group, które zaprojektowało sam medal oraz całą oprawę graficzną imprezy.

Na nagrodzonej trzydziestosekundowej animacji drobne fragmenty scalają się w medal 20. PKO Poznań Maratonu. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zeszłoroczny bieg otrzymali trofeum zawierające napis 20 lat PKO Poznań Maraton oraz wizerunek Macieja Frankiewicza pomysłodawcy i współtwórcy imprezy.

A’design! to dla branży designerskiej nagroda porównywalna z filmowymi Oscarami. Dla nagrodzonych stanowi przepustkę do prestiżu i rozgłosu oraz gwarantuje rozpoznawalność na rynku. Poznańska firma w zakończonej właśnie edycji A’Design & Competition konkurowała m.in.           z takimi gigantami jak Fox News. Wręczenie nagród odbędzie się w Como we Włoszech, kiedy pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

To nie pierwsza nagroda, jaką uzyskała poznańska impreza. W roku 2019 roku podczas konferencji Międzynarodowych Biegów Ulicznych i Długodystansowych (AIMS), która odbyła się w stolicy Estonii i na której spotykali się organizatorzy biegów z całego świata, poznański maraton został  zwycięzcą! Koszulka z wzorem niczym z akwareli, którą biegacze mieli w pakiecie startowym 17. Poznań Maratonu, wygrała konkurs na najlepszą koszulkę. A konkurencja była spora, bo zgłoszono ponad sto wzorów z najróżniejszych biegów całego świata.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »