POLSKIE Maratony.PL
19.03.2024.
Polak tryumfatorem w ultramaratonie na dystansie 490km! Drukuj Poleć znajomemu
Łukasz Sagan wygrywa jeden z najtrudniejszych biegów na świecie i jako jeden z sześciu pokonuje cały dystans!

Authentic Phidippides Run

Chodzi o Authentic Phidippides Run Athens – Sparta – Athens 490 km. Czas Polaka to 69:22:17. Wynika z tego, że to nowy rekord trasy, bowiem należał on dotychczas do kobiety Brendy Guajardo-Carawan z USA (74:35:43).

W stawce była jedna kobieta, Dunka. Pokonała 403 km i czterech facetów na swoim dystansie a w sumie aż 15 pokonała!! W sumie na starcie 42 zawodników. Pięciu miesklasyfikowanych, wśród nich Tomek Tarnowski.

Przypomnijmy, że rok temu Łukasz również zwyciężył z czasem 75:36:57. Na drugim miejscu był wtedy Andrzej Wereszczak.